Vandalia Leader

Follow Us On:

Van-Far Jr./Sr. High School Honor Roll students

Posted on Wednesday, June 13, 2018 at 11:27 am

4th Quarter Honor Roll
7th Grade
Bryson Aguirre-Kelley, Jason Baugh, Aiden Brown, Natalie Bybee, Madelynn Caldwell, Abigail Carlyle, Kinley Cashman, Emily Catlett, Zachary Couch, Corben Dorris, Mersade Ehler, Graciela Garcia, Taylor Hays, Kayleeonia Heck-Preston, Mara Jensen, Trevor Miller, Ryan Null, Layla Ogden, Kyleigh Preston, Kasydea Puls, Emma Ray, Olivia Roed, Fulton Walsh, Audrey Williams, and Drake Woodson
8th Grade
Dalton Bailey, Haley Baskett, Dominic Blackwell, Jocelynn Bontz, Harley Brewster, Alayna Bryan, Breanna Carman, Ennis Childs, Kaylen Culwell, Caitlynne Flowers, Jackson Franke, Tia Gaston, Gavin Greenplate, Bethany Grimes, Madilynn Hopkins, Trinity Hull, Abigail Hunn, Madilyn Ingram, Cameron Jones, Devyn Keller, Bryson Lay, Hunter Maggard, Easton McAfee, Adam McCurdy, Andrew Morris, Braden Prior, Johnathan Reeder, Sophia Rost, Julia Schlotter, Kirsten Scott, Hunter Scrogin, Makenna Unglesbee, Emily Watkins, Alex Wilson, Emma Wood, and Reagan Wright-McAfee
Freshmen
Michael Allen, Ian Boston, Paiyton Burnett, Preston Burnett, Cayden Caldwell, Rebecca Calvin, Panna Connaway, Annalynn Culwell, Skylar Deimeke, Jordan Eckhoff, Tessa Fox-Davis, Anthony Garland, Ashton Garnett, Stephen Goodman, Dylan Grimes, Bradley Harvey, Alyssa Hays, Clayton Heaton, Trenton Littrell, Trenton Lower, Cheyenne Martin, Shyonna Martin, Melanie Moody, Rebecca Moore, Clayton Nutt, Zachary Parker, Dayton Sanders, Tyler Schambach, Pandora Seitz, Kristina Weedman, Brennan Wheeler, Brogan Wheeler, Aubriana Willis, Trevor Winders, Latrell Wright, and Harley Young,
Sophomore
Zane Allen, Lindsay Arnold, Dylan Bailey, Sharon Baur, Aubrey Bunge, Olivia Bybee, Madalyn Cole, Matthew Dunn, Katie Elzea, Michaela Franke, Alivia Graddy, Rylee Hanson, MacKena Hays, Cassandra Hazel, Julian Holtkamp, Alyse Jensen, Verdell Johnson, Tessia Kuda, Trevor Lower, Madelyn McAfee, Makayla McAfee, Samuel Middleton, Payton Pargeon, Makalyn Phillips, Morgan Slatten, Isaac Smith, Madalyn Swafford, Colby Walton, Colin Wilburn, Mallory Williams, Emily Willis, and Halynna Yager
Juniors
Alec Adam, Gage Barney, Zachary Boushard, Autumn Brookshier, Riley Culwell, Treyson Culwell, Paige Dameron, Dylan Gaage, Jordan Garner, Samuel Hazel, Dylan Hunter, Jayle Jennings, Verlyn Johnson, Heaven Maggard, Juliana Martinez, Trey Miller, Dillion Minor, Claire Motley, Jayson Orr, Bethany Regot, Emily Robinson, Tyler Robinson, Trevor Roed, Avery Rost, Lauren Shaw, Caden Wilburn, Logan Wilson, Ethan Winders, and Jade Young
Seniors
Taryn Adam, Nathan Beatty, Reaghan Case, Zachary Cassaday, Daylan Chandler, Regina Clausen, Alexandria Connaway, Trevor Crider, Kyle Ebers, Kenede Farrell, Alex Flowers, Walker Franke, Jacob Garner, Joshua Hodde, Jaymes Hopke, Cody James, Colten Jensen, Mackenzie Kurz, Rheanna Lee, Morgan McDowell, Lathyn McMorris, Carleigh Phillips, Allie Schambach, Paul Schambach, Ashley Stanich, Matthew Stewart, and Parker Wallace
4th Quarter
“A” Honor Roll
7th Grade
Bryson Aguirre-Kelley, Madelyn Caldwell, Abigail Carlyle, Corben Dorris, and Mara Jensen
8th Grade
Haley Baskett, Harley Brewster, Alayna Bryan, Ennis Childs, Abigail Hunn, Cameron Jones, Sophia Rost, Kirsten Scott, and Emma Wood
Freshmen
Paiyton Burnett, Cayden Caldwell, Melanie Moody, Kristina Weedman, Trevor Winders, and Harley Young
Sophomores
Sharon Baur, Olivia Bybee, Madalyn Cole, Katie Elzea, MacKena Hays, Alyse Jensen, Makayla McAfee, Colin Wilburn, Mallory Williams, Emily Willis, and Halynna Yager,
Juniors
Alec Adam, Treyson Culwell, Paige Dameron, Jordan Garner, Jayle Jennings, Claire Motley, Lauren Shaw, and Ethan Winders
Seniors
Taryn Adam, Reaghan Case, Gina Clausen, Alex Flowers, Walker Franke, Colten Jensen, and Paul Schambach
Honor Roll
2nd Semester
7th Grade
Aiden Brown, Natalie Bybee, Madelynn Caldwell, Abigail Carlyle, Mersade Ehler, Graciela Garcia, Taylor Hays, Kayleeonia, Mara Jensen, Trevor Miller, Ryan Null, Kyleigh Preston, Kasydea Puls, Fulton Walsh, Audrey Williams, and Drake Woodson
8th Grade
Dalton Bailey, Haley Baskett, Jocelynn Bontz, Harley Brewster, Alayna Bryan, Breanna Carman, Ennis Childs, Kaylen Culwell, Caitlynne Flowers, Jackson Franke, Tia Gaston, Gavin Greenplate, Bethany Grimes, Trinity Hull, Abigail Hunn, Madilyn Ingram, Cameron Jones, Devyn Keller, Bryson Lay, Hunter Maggard, Easton McAfee, Adam McCurdy, Andrew Morris, Johnathan Reeder, Sophia Rost, Kirsten Scott, Hunter Scrogin, Makenna Unglesbee, Alex Wilson, Emma Wood, and Reagan Wright-McAfee
Freshmen
Michael Allen, Ian Boston, Paiyton Burnett, Preston Burnett, Cayden Caldwell, Rebecca Calvin, Panna Connaway, Annalynn Culwell, Skylar Deimeke, Jordan Eckhoff, Tessa Fox-Davis, Anthony Garland, Ashton Garnett, Stephen Goodman, Dylan Grimes, Alyssa Hays, Clayton Heaton, Trenton Littrell, Trenton Lower, Cheyenne Martin, Shyonna Martin, Melanie Moody, Rebecca Moore, Zackary Parker, Dayton Sanders, Tyler Schambach, Kristina Weedman, Brennan Wheeler, Brogan Wheeler, Aubriana Willis, Trevor Winders, Latrell Wright, and Hayley Young
Sophomores
Zane Allen, Lindsay Arnold, Dylan Bailey, Sharon Baur, Aubrey Bunge, Olivia Bybee, Madalyn Cole, Matthew Dunn, Katie Elzea, Michaela Franke, Alivia Graddy, Rylee Hanson, MacKena Hays, Cassandra Hazel, Julian Holtkamp, Alyse Jensen, Verdell Johnson, Tessia Kuda, Trevor Lower, Madelyn McAfee, Makayla McAfee, Samuel Middleton, Payton Pargeon, Makalyn Phillips, Morgan Slatten, Isaac Smith, Madalyn Swafford, Colby Walton, Colin Wilburn, Mallory Williams, Emily Willis, and Halynna Yager
Juniors
Alec Adam, Gage Barney, Zachary Boushard, Autumn Brookshier, Riley Culwell, Treyson Culwell, Paige Dameron, Dylan Gaage, Jordan Garner, Samuel Hazel, Dylan Hunter, Jayle Jennings, Verlyn Johnson, Heaven Maggard, Juliana Martinez, Trey Miller, Dillion Minor, Claire Motley, Jayson Orr, Emily Robinson, Tyler Robinson, Trevor Roed, Avery Rost, Lauren Shaw, Caden Wilburn, Logan Wilson, Ethan Winders, and Jade Young
Seniors
Taryn Adam, Nathan Beatty, Reaghan Case, Zachary Cassaday, Gina Clausen, Alexandra Connaway, Trevor Crider, Kyle Ebers, Kenede Farrell, Alex Flowers, Walker Franke, Jacob Garner, Joshua Hodde, Will Hopke, Cody James, Colten Jensen, Mackenzie Kurz, Rheanna Lee, Morgan McDowell, Lathyn McMorris, Carleigh Phillips, Allie Schambach, Paul Schambach, Ashley Stanich, Matthew Stewart, and Parker Wallace
2nd Semester
“A” Honor Roll
7th Grade
Madelynn Caldwell, Graciela Garcia, and Mara Jensen
8th Grade
Alayna Bryan, Ennis Child, Abigail Hunn, Cameron Jones, Devyn Keller, Sophia Rost, Kirsten Scott, Hunter Scrogin, and Emma Wood
Freshmen
Paiyton Burnett, Cayden Caldwell, Melanie Moody, Kristina Weedman, Brennan Wheeler, Trevor Winders, and Harley Young
Sophomores
Sharon Baur, Aubrey Bunge, Olivia Bybee, Madalyn Cole, Katie Elzea, Michaela Franke, MacKena Hays, Alyse Jensen, Colin Wilburn, Mallory Williams, Emily Willis, and Halynna Yager
Juniors
Paige Dameron and Juliana Martinez
Seniors
Taryn Adam, Reaghan Case, Alex Flowers, Walker Franke, Joshua Hodde, Paul Schambach, and Parker Wallace